Stworzyliśmy miejsca pracy dla prawie 1000 osób i jesteśmy z tego dumni. Udało nam się to zrobić przy pomocy przyjaciół, z którymi zbudowaliśmy to przedsiębiorstwo. To jest tak, że albo ma się talent do tworzenia muzyki, czy malarstwa, albo ma się talent do zarządzania. Nie trzeba kończyć studiów na Harwardzie, by być dobrym przedsiębiorcą. Trzeba umieć rozmawiać z ludźmi i ich rozumieć.

Najważniejszym kapitałem są ludzie

Bez ludzi, których spotkaliśmy po drodze, ich talentu i ciężkiej pracy nie byłoby tego, co mamy dziś. Zawsze trzeba mieć określone cele i kierować się jasnymi zasadami. Jeśli głównym celem ma być zarabianie pieniędzy, a później ich wydawanie, wówczas bardzo szybko wszystko się kończy. Pieniądze należy inwestować w rozwój. Najlepszy biznes upadnie bez inwestowania w rozwój i w ludzi.

stanowisko_do_pomiaru_szczelnosci

Dlatego właśnie dzielimy się wiedzą. Uczymy pokolenia. Od lat prowadzimy zajęcia dla studentów. Od samego początku daliśmy im wybór: albo co tydzień spotykamy się w sali wykładowej, albo przychodzicie do firmy co dwa tygodnie na dwie godziny i wtedy my pokażemy wam na czym polega światło. Studenci uwielbiają zajęcia praktyczne. Kilkukrotnie otrzymaliśmy od nich w podziękowaniu obrazy – do dziś wiszą one w gabinetach członków Zarządu. I to jest najpiękniejsze wynagrodzenie, jakie otrzymaliśmy w ciągu tych wielu lat pracy dydaktycznej.