ES-SYSTEM to największa polska firma działająca w branży oświetleniowej. Od 1990 roku dostarcza niezawodne rozwiązania oświetleniowe na rynki polskie i zagraniczne. O tym, jak w te 25 lat mała firma założona przez przyjaciół stała się liderem swojej branży, w krótkim cyklu opowie sam założyciel – pan Bogusław Pilszczek. Zapraszamy do zapoznania się z jego niezwykłymi wspomnieniami.

Światło to życie

Bez światła nie ma życia. To nie jest pusty frazes, tylko rzeczywistość. Wyobraźmy sobie, że nagle zgaśnie ta najważniejsza, wspaniała żarówka. Co wtedy? Nie ma nas. Nie ma życia. Wszyscy zamarzniemy. Straszna wizja, prawda?

Nawet w filmach przyrodniczych widać, jak pięknie rosną rośliny, gdy mają dostęp do światła. To, że mamy tak cudowną energię, która rozprzestrzenia się z najszybszą możliwą prędkością, to największy dar. Nic dziwnego, że człowiek chciał ją zatrzymać na dłużej, nawet po zmierzchu. Światło uzyskiwane z żarówek posiada wiele atutów. Pamiętajmy jednak, że nie jest nam dane na zawsze. Musimy o nie zadbać oszczędzając światło i energię.

Oszczędność nowej generacji

Po to właśnie pojawiliśmy się 25 lat temu. Tworzymy nowoczesne technologie, pozwalające oszczędzać światło, energię oraz czas. Dlatego zwróciliśmy się w stronę oświetlenia LED-owego.

Przykład naszej oszczędności pokazuje porównanie źródeł światła. Zwykła 100 Watowa żarówka daje w granicach 900 Lumenów. Dzisiaj te 900 Lumenów jesteśmy w stanie bez najmniejszych problemów uzyskać z wydajnego źródła LED-owego o mocy 8-9 Wat. Jest to znacząca różnica.

Light is Life – Światło to Życie. Musimy dbać o to, aby tego światła, które pozyskujemy w sposób sztuczny nie pozyskiwać i nie marnować w sposób bezmyślny. Trzeba robić to rozsądnie, aby zużywać jak najmniej energii i produkować jak najmniej śmieci.