Żywo interesowaliśmy się nowymi technologiami. Wierzyliśmy, że wiele da się zrobić lepiej i szybciej. Że uda nam się uzyskać takie efekty, które będą satysfakcjonujące zarówno dla nas, jak i dla tych, którzy będą je stosowali. Tak samo jak konstruktorzy dążyli do tego, aby samochody były bezpieczniejsze, my również dążyliśmy do tego, aby produkowane przez nas oświetlenie było wydajniejsze, oszczędniejsze i nowocześniejsze pod każdym względem.

Najważniejszy ze zmysłów

Narząd wzroku jest najwspanialszym narządem ludzkiego organizmu. Trzeba zatem o ten wzrok szczególnie dbać. Do tego, aby przekonać się, jak fantastycznym organem jest oko człowieka wystarczą dwa porównania. Po pierwsze, po przyzwyczajeniu się oczu do braku światła potrafimy rozróżniać kontury i poruszać się po pomieszczeniu w zupełnej ciemności. Po drugie, za duże natężenie światła może być uciążliwe. Gdy w słoneczny dzień na stoku narciarskim, gdzie wszystko wokół jest białe, słońce świeci naprawdę mocno, powoduje to u nas ból i wtedy zakładamy ciemne okulary. Oczy mają niezwykłe możliwości adaptacji i jednocześnie są bardzo wrażliwe.

wlasciwosci_oka

Znalezienie złotego środka, który z jednej strony optymalnie wykorzysta ten cudowny organ, a z drugiej odpowiednio oświetli wykorzystywaną do różnych potrzeb przestrzeń, jest niezwykle trudne. Należy pamiętać, że to, jak się czujemy w dużej mierze zależy od tego, jak dostosowane jest światło w pomieszczeniach, w których przebywamy. Jeżeli mamy źle oświetlone wnętrze i pracujemy w ciemności, a doświetlamy jedynie biurko, ogromnie męczymy wzrok, w ogóle nie zdając sobie z tego sprawy. Zawsze musimy mieć w pomieszczeniu tzw. tło.